Dofinansowanie na kolektory Budowa zestawu solarnego Zdjęcia z montażu
Image

Zestaw solarny

Zestaw solarny może być wykorzystywany do ogrzewania wody użytkowej, a także jako wspomaganie ogrzewania (ogrzewanie podłogowe). W zależności od planowanego zastosowania, liczby osób korzystających z ciepłej wody w domu oraz intensywności użytkowania, zestawy są dostosowywane do potrzeb klientów poprzez odpowiedni dobór wielkości kolektora i zbiornika. W praktyce, dobór odpowiedniego zestawu solarnego należy przeprowadzić wspólnie z doradcą, który uwzględni również inne ważne elementy, takie jak umiejscowienie domu, czy istniejące instalacje grzewcze.

Jeżeli jesteś zainteresowany spotkaniem z doradcą Unicate napisz do nas na adres biuro@unicate.pl lub zadzwoń: 517 344 225.
Kolektor słoneczny rurowo-próżniowy o liczbie rur dostosowanej do liczby mieszkańców i ich zapotrzebowania na wodę.

Zbiornik na ciepłą wodę z dwoma wężownicami (elementami grzejącymi). Dolna wężownica ogrzewa wodę za pomocą energii słonecznej, dzięki przepływającemu przez nią płynowi solarnemu. Górna wężownica jest podłączona do istniejącej instalacji grzewczej i dogrzewa wodę, gdy nasłonecznienie nie jest dostatecznie mocne.

Pompa, dzięki której gorący płyn solarny dostarczany jest z kolektora do zbiornika na wodę. Tam oddaje swoją temperaturę, a następnie już schłodzony pompowany jest z powrotem do kolektora w celu ponownego nagrzania.

Sterownik elektroniczny, na którym ustawia się żądaną temperaturę ciepłej wody. Steruje on pracą kolektora słonecznego poprzez sterowanie przepływem płynu solarnego oraz pracą dodatkowego źródła ciepła (prądu lub kotła grzewczego), które dogrzewa wodę do pożądanej temperatury wtedy, gdy z powodu małej ilości światła słonecznego, nie została ona wystarczająco nagrzana przez kolektor słoneczny.